Nå kan du leie Porsche på Rudskogen

Nå kan du leie Porsche på Rudskogen


Publisert: 13. april 2018

Nå kan Porsche-entusiaster med en racerfører i magen få drømmen oppfylt. Ti splitter nye 718 Cayman-er er på vei til Rudskogen Motorsenter, og kan leies for banekjøring.

– Racing er en del av Porsches sjel, og denne satsingen understreker det, sier Morten Scheel, direktør i Porsche-importøren Autozentrum Sport AS. De siste årene har Porsche-salget gått rett vei i Norge, noe som gir importøren mer markedsføringsmuskler. Nå satses det for fullt på å bli mer synlige på Rudskogen og i det norske motorsportmiljøet. De ti bilene, som skal gjennomgå en lett modifisering der de blant annet utstyres med veltebur, racingratt, -stoler og -belter, var på plass på Ryen i Porsche Center Oslos lokaler da vi fikk sjansen til å fotografere dem. Bilene er utstyrt med 300-hesters motorer og gjør null til hundre på 5,1 ett sekund – mer enn nok til å gi muligheter for avansert banekjøring.

Mer Porsche-motorsport i Norge

Også innen motorsport skjer det mer i Norge. I 2018 vil to av syv løp i Porsche Carrera Cup Scandinavia gå på Rudskogen i Norge. Norske førere er tilbake i startfeltet, og både Ole William Nærsnes, Steffen Feet og Roar Lindland er bekreftet for årets sesong i den skandinaviske cupen.

– Det blir løp i Norge 19. mai, og helgen 8.-9. september kommer vi til å ha løp i forbindelse med Porsche Festivalen som vi arrangerer på Rudskogen for første gang i år.

Også notert

2

Full fart på Porsche-festivalen 2018
Bli med når vi overrasker 17 år gamle Herman Ulvin Bjerke med å gi han nøklene til en helt ny Porsche 911 Targa.


Flere saker