Ny norsk suksess i Porsche Cup

Ny norsk suksess i Porsche Cup

Roar Lindland (41) kunne avslutte årets sesong som mester i ProAm-klassen som går sammen med Porsche Supercup. Han er den første nordmannen som vinner ProAm.
Publisert: 6. november 2018

ProAm er for semiprofesjonelle førere over 26 år som ikke har de samme proffressursene som de raskeste i Supercup. Lindland er tilknyttet det profesjonelle teamet Walter Lechner, samme som Michael Ammermüller – en annen vinnerskikkelse i serien. Det var i årets siste løp i Mexico Lindland endelig kunne slippe jubelen og tårene løs inne i hjelmen. Han var tett på totalseieren allerede ved en tidlig ankomst til Mexico, dette for å bli vant til høyden på 2250 meter. Med riktig oppkjøring i fremmede omgivelser kunne Lindland innkassere beste startspor – altså pole position - i begge løpene.

Han vant det første løpet på lørdag, og dermed ble det viktig å safe i mål på søndag for å vinne totalt, da holdt det med en tredjeplass. Sammenlagtseieren er en solid bragd. Ingen nordmann har klart dette før i et felt som er tettpakket med sterke konkurranseinstinkter på alle kanter. Vi gratulerer og er spent på hva Roar Lindland vil finne på i 2019.

Også notert

2

Full fart på Porsche-festivalen 2018
Bli med når vi overrasker 17 år gamle Herman Ulvin Bjerke med å gi han nøklene til en helt ny Porsche 911 Targa.


Flere saker